metabolic balance s.s.s.

metabolic balance s.s.s.
metabolic balance® nedir?
metabolic balance® kilo düzenleyici metabolizma programıdır. Bu program doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir.
Bu program yardımıyla yeme – içme alışkanlıklarınız sağlıklı, dengeli ve sizin için düzenlenmiş bir beslenme şekline dönüşecektir. Bu programın temeli ise sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Bu plan, güncel laboratuar tahlilleriniz ve sağlık durumunuzun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanmaktadır.
Program 4 aşamada sizi başarıya götürecektir.

metabolic balance® ile kilo nasıl dengeleniyor?
Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyor.
Bu şekilde metabolizma sağlıklı çalışıyor ve doğal bir ensülin salgılaması teşvik ediliyor. Kişi besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladığı için kilosu kontrol altında oluyor. Bu sayede hormonların dengesi güçleniyor.
Sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan sağlığınızı koruyarak kilonuzu düzenleyebiliyorsunuz.

İnsanlar neden metabolic balance® ı tercih etmeli?
Kişinin beslenme planı, sağlıklı metabolizmayı destekleyerek istenilen kilonun dengede kalması sağlanıyor.
metabolic balance® eğitimi almış sertifikalı uzmanlar sayesinde kişi istediği kiloya problemsiz ve belirlenen süre zarfında kavuşabiliyor.

Bütün gün çok hareketli bir yaşantım var. Yine de metabolic balance® programını uyguluyabilecek miyim?
Beslenme planınız günlük iş yoğunluğunuza adapte edilebilecek şekilde çok yönlü ve esnektir. Hazırlanması kolay yeme listeleriniz olacaktır. Yaratıcı olun. Koçunuz ev dışında yediğinizde de programa nasıl bağlı kalabileceğiniz konusunda yardımcı olacaktır.

metabolic balance® sağlığın düzelmesini nasıl sağlıyor?
Doğal beslenme dengesinin sağlanması ile vücut doğal kilosuna kavuşabilir. Bu durum, verimlilik ve konsantrasyonu da beraberinde getirir. Bundan dolayı tüm enerji seviyesi artar. Daha kaliteli uyku uyumak fiziksel kuvveti arttırır. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif ve daha zinde olunur ki buda kişiye yansır. Böylece vücuttaki yağlar azalır, azalırken metabolic balance® sayesinde kas ve bağ dokusu güçlenir, cilt gergin ve pürüzsüz kalır.

metabolic balance® programına koçluk desteği almadan katılabilir miyim?
Bu programda başarılı olmanızın en önemli noktası koçunuzun yönlendirmesidir. Koçunuz, tüm program boyunca size yardımcı olacak kişidir. Program konusunda çok bilgilidir.
Aynı zamanda size moral desteği de verecektir.

Program ne kadar sürüyor?
Aşama 1: Hazırlık dönemidir; 2 gün sürer.
Aşama 2: Sıkı dönemdir; en az 14 gün sürer.
Aşama 3: Rahat dönemdir; Beslenmenize ek yiyecekler ilave edilir.
Aşama 4: Koruma dönemidir; Pek çok kişi bu dönemi hayat boyu sürdürmeyi tercih eder

Program da nasıl bir süreç izleniyor?
metabolic balance® enstitüsündeki sertifikalı koçlarımız (doktor, diyetisyen) sizi 4 aşamalı programımıza başlatacaklardır.
Birinci görüşmenizde, koçunuz kişisel sağlık ve beslenme geçmişinizi kayıt ederek size bir kan testi listesi verecektir.
Kan testlerinizin sonuçları bize ulaştıktan sonra, tüm bilgileriniz metabolic balance® enstitüsünde değerlendirilerek “Kişisel Beslenme Planınız” oluşturulacaktır.
metabolic balance® koçunuz planınıza başlarken ve tüm plan uygulama sürecinde size rehberlik edecektir.

Öğünler arası 5 saatlik yemek yememe molası neden bu kadar önemli?
Vücudunuzun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyacı vardır. Her ara öğün metabolizmanın dengesini bozarak size yabancı olmayan acıkma ataklarını tetikler. Bu nedenle 5 saatlik mola süresine sadık kalmanız çok önemlidir.

Nasıl başvurabilirim?
İnternet adresimizde ki telefon numaralarından randevu alarak başlayabilirsiniz..

Beslenme planımdaki tüm yiyecekleri yemeli miyim?
Evet. Yemelisiniz.
Bu plan rast gele hazırlanmış bir beslenme planı değildir. Bilimsel olarak sizin laboratuar verilerinize göre düzenlenmiş, parmak iziniz kadar özel kişisel beslenme planınızdır.
Sizin için seçilen bu yiyecekler metabolizmanızı destekleyerek, ve bugüne kadar vücudunuzda eksik olanları tamamlayacaktır. Yeni tecrübelere kendinizi açarak farklı bilgileri almaya odaklanın. Yeni yemek tarifleri bu değişim ve gelişimde size yardımcı olacaktır

Planımda belirtilen miktar kadar mı yemeliyim?
Evet.
Bu miktarları tüketmeniz önemlidir. Bu özellikle 2inci dönem için gereklidir. Miktarlar ideal kilonuza göre belirlenir. Amacınıza ulaştıktan sonra 3. ve 4. dönemler de miktarlar daha serbesttir. Böylece kilonuz da korunur.